Ostukorv 0 items: 0,00 €

Search Site

Natur-o-Path - firma Interval OÜ virtuaalne esindus

Eesti Русский

Rasayana

“Neil on väga omapärane teadus, mida  kutsutakse rasayanaks... Rasayana seisneb teatavate preparaatidega ja peamiselt taimedest valmistatud keeruliste maarohtudega toimingute täitmises. Tänu rasayana põhimõtetele taastub lootusetult haigete tervis, närbunud vanuritel taastub noorus... ja selle maailma inimese elu pikeneb üsna kaua”. 
Al-Biruni, “India” (X sajand)

RASAYANA

Ajurveda osade seast, millel puuduvad Lääne meditsiinis analoogid, tuleb esile tõsta rasayanat – noorendamise ja immuunsuse säilitamise tegevust. Rasayana on meetmete komplekt, mis aeglustab efektiivselt organismi vananemist, takistab enneaegset vananemist ning paljudel juhtudel suudab taastada kahjustunud kudesid.

Rasayana preparaatide nõuded:

- looduslikud komponendid – preparaadid peavad olema valmistatud looduslikest komponentidest, eelistatult taimsetest
- mürgivabad 
- antioksüdeerivad omadused – keharakkude kaitsmine vabade radikaalide ja kahjulike ainete kahjustuste eest 
- peavad olema närvisüsteemi helihargiks – harmoneerima närvisüsteemi väliskeskkonna ja siseelunditega 
- organismi energeetilise tasakaalu normaliseerimine 
- immuunsussüsteemi normaliseerimine 
- harjumuse ehk organismi preparaadiga kohanemise puudumine tolle mõju nõrgenemisel 
- sõltuvuse puudumine – narkootilise sõltuvuse ja enesetunde halvenemise puudumine ravikuuri lõppemisel

Sellised rakutasemel toimivad preparaadid tugevdavad inimese noorust ja reipust, annavad nahale läike ja tervise, aitavad töötada ajul, rahustavad meeli ning kingivad õnnetunde. Selliste preparaatide komponentide vahekord on valitud nii peenelt, et iga inimese organismis toimivad nad nagu helihark, häälestades iga elundi ja energiakanali algsele resonantsile ning mõjudes füüsilisele kehale, närvisüsteemile ja energiaväljadele harmoneerivalt.

Rasayana preparaatide põhiomadused on kõrvaltoimete puudumine, võime organismist mürke välja viia, keharakkude kahjustamise ärahoidmine, immuunsussüsteemi tasakaalustamine ning eneseregulatsiooni mehhanismi aktiviseerimine. Niiviisi toimides hoiavad rasayana preparaadid ära tervetel inimestel haiguste arenemise, soodustavad tervenemist juhul, kui inimene on haigestunud ning neil on kindel noorendav mõju. Neid võib manustada puhastava, tasakaalustava ja toniseeriva teraapiana nii enne individuaalselt valitud preparaatidega ravi kui sellega paralleelselt. Rasayana preparaadid on nii eraldiseisev teraapia kui iseäralik baas, mis võimaldab muudel ajurveda vahenditel efektiivsemalt toimida. Rasayana preparaadid on universaalsed, sobivad lastele ja vanuritele, haigetele ja tervetele.

Ajurveda arstid kasutavad igale konkreetsele patsiendile eraldi valmistatud ravipreparaate. Koos eripreparaatidega määravad nad ka rasayana preparaate nõrgestatud organismi ja selle energiatasakaalu tugevdamiseks. Rasayana preparaadid tugevdavad kordades ajurveda eriravimite toimet. Ja mitte ainult nende.

Arvukad meditsiinilised uurimused Indias, Venemaal, Ukrainas ja USA-s on näidanud, et rasayana preparaadid tõstavad oluliselt Lääne farmakoloogiliste vahendite toimet, vähendades nende kõrvaltoimet. Sealjuures on määratud preparaatide annused vähenenud kaks või enamgi korda, vastavalt on vähenenud ka ravikulud.

Rasayana preparaadid on iseenesest efektiivsed. Kuid need on vaid üks koostisosadest. Rasayana meetmete komplekti kuuluvad organismi täielik puhastamine (patshkarma) ning järgnev noorendava toimega eripreparaatide manustamine eridieedi ja –režiimi taustal. Ajurveda rasayanasse kuulub ka eluviis, millega inimene järgib moraalseid ja vaimseid põhimõtteid. Komplekssel lähenemisel kasvab noorendamise mõju mitmeid kordi.

Me pöörame teie tähelepanu mõnele ajurveda rasayana preparaadile:  nooruseeliksiirile “Tshavanprash”, ashvaganja juurtest monopreparaadile “Stresscom”, nimmi (India üht kuulsaimat ravimtaime) sisaldavale “Trenimile”.Ajurveda kosmeetikasuunad “Shahnaz” ja “Biotique” aitavad Teil oma välimust parandada.

Pole kahtlust, et välimus avaldab meie psühholoogilisele seisundile ja edule suurt mõju. Rohkesti kulub tähelepanu naha-, juuste-, hammaste ja küünte hooldusele. Ajurveda kosmeetikapreparaadid erinevad Lääne omadest eelkõige selle poolest, et neis ei kasutata sünteesitud komponente – tegemist on loodustoodetega. Ajurveda kosmeetika ei kahjusta organismi isegi pikaaegsel kasutamisel ning reeglina ei kutsu esile allergilisi reaktsioone. Ajurveda kosmeetikat kasutavad nii naised kui mehed, v.a muidugi dekoratiivkosmeetika, mis on kogu aeg olnud õrnema soo eelisõiguseks.

Teatavasti on nägu seedimise peegel. Ajurveda käsitleb paljusid nahadefekte seedimishäirete sümptomidena. Leidub teisigi haigusi, mis väljenduvad naha ja juuste välispinnal. Seepärast rajaneb ajurveda kosmeetika komplekssel lähenemisel – välispidiseks kasutamiseks mõeldud preparaatide ühitamisel puhastavate protseduuridega (pantshkarma), dieedil ja noorendaval teraapial (rasayana). Kompleksse kosmetoloogia tulemused ilmnevad kiiresti, kuid säilivad lihtsalt eeskirjade järgimisel kogu eluks.


Ayurveda in Tallinn, Estonia | Ajurveda (Ajurveeda) Tallinnas, Eestis | Аюрведа в Таллинне, Эстония
Interval OÜ, Tuulemäe 5 - 307a, 11411 Tallinn, Estonia. Tel. +372 600 1615. http://www.interval.ee - shop{a}interval.eeAddMe