Ostukorv 0 items: 0,00 €

Search Site

Natur-o-Path - firma Interval OÜ virtuaalne esindus

Eesti Русский

Vastastikused suhted

Arst kui õpetaja

Ajurveda arst asetab patsiendi aktiivsesse olekusse. Ta näitab üksnes tervendamise teed ning aitab teha esimesi samme. Peamise tee peab läbima patsient ise arsti ettekirjutusi rangelt järgides. Ajurveda võrdleb arsti sõdalasega: nagu mitmeid relvi kasutav sõdalanegi on võitluses tugevam, võitleb paljusid meetodeid õppinud arst haigusega paremini.

Lisaks nõelravile ja taimeravile kasutati tol ajal ka osteöpaatiat, mitmesuguseid massaažiliike, aadrilaskmist, hürudoteraapiat, marmoteraapiat, aroomiravi, häälravi, balneoteraapia, kirurgiat ja teisi meetodeid. Ajurveda arst ei saanud haiguste diagnoosimisel loota biokeemilistele laboritele ja arvutitele. Seepärast määras ta õige diagnoosi “viie peegli” meetodil: pulsidiagnostika, silmadiagnostika, kõrvadiagnostika, keele seisundi ja nahapinnadiagnostika, mis andis patsiendi seisundi kohta täieliku teabe. Selline meetod võimaldas nii haiguse väljaselgitamist tema kliinilises staadiumis kui määratleda tärkava vaevuse ning haigustele vastuvõtlikkuse.

Ajurveda on paindlik süsteem. See annab algoritmid, mida võib kasutada igal ajal igas kohas. Selle kohta kehtib veda teadmiste edastamise põhimõte: desha-kala-patra (“koht-aeg-olukord”). See tähendab, et teadmist ei peaks mehaaniliselt edastama. Seda tuleb kohandada teatavate geograafiliste, klimaatiliste, kultuuriliste ja sotsiaalsete tingimustega.

“Vesi uuristab kivi” – selline on paljude ajurveda ravimite toimemehhanism. Nad mõjuvad pehmelt, järk-järgult ega kutsu erinevalt kaasaja farmakoloogilistest preparaatidest esile kõrvaltoimeid, mis on sageli jubedamad kui haigus ise. Ajurveda ravimid ei suru maha, vaid aktiviseerivad organismi enesereguleerimismehhanismi: nad tabavad vaid eesmärki, hävitades vaenlase, mitte hoone, milles too asub; nad ei aja haigust sissepoole, ei muuda teda krooniliseks, vaid tõmbavad ta välja, neil on puhastav, toniseeriv ja noorendav mõju.

Haigused – meie sõbrad ja õpetajad 

Ajurveda ei käsitle haigust üksnes negatiivse ilminguna. Ühes kaanonis on kirjas, et “haigused on meie õpetajad”. Nad ei teki niisama, vaid on meie evolutsiooni arengu indikaatorid. Ajurveda kirjeldab üksikasjalikult meie vaevuste süvapõhimõtteid, mis on seotud meie mõtteviisi, eetika ja käitumisega. Peale selle osutab ta erilistele “haigustele-sõpradele”. Need haigused tulevad selleks, et päästa meid tõsisematest vaevustest. Neid tuleb osata ära tunda ja mitte kiirustada nende kehast väljaajamisega. Näiteks kui langetõve alla kannatavale inimesele tulevad varikoossed veenilaiendid, saab langetõbi ohutuma suuna. Kui inimene nakatub tuberkuloosi kergemasse vormi, vabaneb ta bronhiaalastmast. Seda fakti kinnitasid hiljuti ka õpetlased-meedikud.

Ajurveda arvab, et haigus tuleb meie juurde olukorra peatamiseks, võimalike kohutavate tagajärgede peatamiseks. Meie arvame, et võime teha kõike, kuid see pole üldsegi nii. Me oleme osa universumist, me oleme universumi rakukesed. Meie iga mõte sarnaneb ruumi visatavale seemnele. Ka selles ruumis hakkab seeme kasvama, kuid üksnes juhul, kui me seda kastame ehk kinnistame oma tegudega. Kui me külvame jäid seemneid ja kinnistame neid heade tegudega, hakkavad need seemed kasvades muutma kõike, mis meid ümbritseb, meie lähedasi, sõpru, rahvust, kogu maailma. Aga kui me hakkame külvame kurje seemneid ning kinnistama neid rumalate tegudega, hävitab tärkav ja leviv kurjus nii meid kui teisi. Sellest kirjutatakse ja räägitakse praegu palju, aga me peame seda tundma, jälgima: lihtsalt sekundiks peatuma ning ringi vaatama...

Kõigil on anne, kõigil on ainulaadsed võimed, kuid inimene ei tea nendest midagi või elab sellistes tingimustes, kus need võimed ei suuda avalduda. Sel põhjusel kasutab inimene vaid 4% oma potentsiaalsest võimalustest ning kannatab selle all väga. Loodus suunab teda pidevalt, aga inimene ei kuula, sest kiirustab kogu aeg – talle tundub, et kui ta teenib palju raha, omandab võimu... Aga kui inimene ikkagi läheb kuhugi, kuhu ta ei tohiks minna ehk eirab evolutsiooni seadust, siis ta peatatakse. Loodus peatab ta, Jumal peatab ta. Ning siis tekib haigus.

Haigus ei ole karistus, see on inimese jaoks pääsemine, sest et peatatuna hakkab ta mõtlema, miks ta haigestus. Ja ta hakkab midagi lugema, läheb arsti juurde - hakkab sisemiselt muutuma. Põhiline on hakata mõistma, miks see teiega juhtus, ning siis olete suuremast, halvemast pääsenud, kuna keha surmaga ei lõpe kõik. Hirmus on see, et ka halb ei lõpe! Kui me sureme, elab haigus edasi. Haigus suudab haige üle elada. Surres sünnime me uuesti. Haigus on teatud stereotüüp, ta elab meiega koos, kuna me kaldusime evolutsiooniteest kõrvale. Meid peatati, võimalik, et tõsiselt peatati – me jäime ratastooli, aga ei mõistnud midagi. Me mõtlesime: “Minuga on lõpp, ma suren peagi, ma olen väga vana. Alustan uut elu puhtalt lehelt”. Aga kui me sünnime uuesti, jääb tasa tegemata stereotüüp alles. Ta paneb meid tegema sama, me põeme taas seda haigust ning jääme uuesti invaliidikärusse. Ning mõtleme uuesti: “Mida meil on kaotada?” Seejärel tulevad kolmas ja neljas elu ning uuesti tekib raske haigus ja meil läheb üha hullemaks ja hullemaks. Meid peatatakse, meid hoiatatakse. Meid hoiatatakse alati. Tegelikult, kui te oma elu jälgite, juhtub seda tihti.

Pahed kui haiguste juured

Pahed, mis toimivad meie psüühika, mõistuse tasemel hakkavad vältimatult laskuma, nad ajavad juured meie füüsilisse kehasse, mõjudes teatavate stereotüüpsete negatiivsete mõjudega mitmesugustele elunditele. Näitena võib tuua hirmu programmi. Me mõtleme: homme mul napib raha, homme tõstetakse hindu, algab kriis, mind vallandatakse, või juhtub homme midagi mu lapsega – me kardame pidevalt midagi. Kui me kardame, siis debalansseerime bioteabevälja teatavaid keskusi. Muusik peab enne lavale minekut ja pala esitamist häälestama oma pilli helihargi abil. Ta peab täpselt võtma la-noodi ja sellest lähtuma, muidu mängib ta valesti. Selline helihark on olemas ka meil. Ta suudab ise meid vabastada paljudest haigustest. Selleks helihargiks on bioteabekeha. Ta reguleerib meie seisundit. Kui mingi elund või täpsemalt selle funktsioon on kahjustatud, kui mingi hormoon eritub rohkem või kui mingi vere näitaja, näiteks glükoos või kolesteriin on tõusnud või langenud, hakkab tegutsema helihargikeha. Aga kui teil on mingid negatiivsed programmid, siis nad hävitavad helihargi ning seadistus ei ole võimalik. Ning la-tooni asemel kõlab si ehk teie organism hakkab välja töötama väärat hormoonide või fermentide kogust ning mingi elund hakkab andma omi. Ning kuna organism ei suuda enam normaalselt töötada, kogunevad sinna mitmesugused rakujäägid. Jäägid täidavad kogu ruumi, nad liiguvad verre, paiknevad elunditesse, mis vastavad teie programmi resonantsile. Kui te näiteks kardate, hakkab hirm teie neerusid pigistama. Igal elundil on kitsamas plaanis oma matriits, mida suudavad näha need, kel on fenomenaalsed tajumisvõimed. Sellised inimesed märkavad, kuidas neerude matriits hakkab pigistama, et neer hakkab siis halvasti töötama, muutub vere koostis, rõhk ning uriinianalüüs. Organismis olnud nakkus tugevneb, tekib palavik, mingid soolad settivad ning algab neerukivitõbi. Teil algavad valud. Miks? Sellepärast, et on olemas hirmuprogramm, mida te sinna pidevalt levitate. Kuid inimene arvab, et see kõik on tühiasi, hakkab võtma mingeid moodsaid tablette, kuid miski ei aita.


Ayurveda in Tallinn, Estonia | Ajurveda (Ajurveeda) Tallinnas, Eestis | Аюрведа в Таллинне, Эстония
Interval OÜ, Tuulemäe 5 - 307a, 11411 Tallinn, Estonia. Tel. +372 600 1615. http://www.interval.ee - shop{a}interval.ee



AddMe