Ostukorv 0 items: 0,00 €

Search Site

Natur-o-Path - firma Interval OÜ virtuaalne esindus

Eesti Русский

Jood

Jood on väga tähtis mikroelement, mis paneb immuunsüsteemi käima (ilma joodita immuunsüsteem ei hakka tööle). See on ainus mikroelement, mis kaitseb organismi kõikide stressi ja radiatsiooni liikide vastu. Selle puudus organismis ning puudusega seotud kilpnäärme funktsioonide häired mõjuvad negatiivse laviinina kõigi organismi funktsioonidele. Jood on inimesele elutähtis. Seda ei saa millegiga vahetada, see on vajalik meile nagu vesi ja õhk. Elu ilma joodita pole võimalik.

Jood peab laekuma inimorganismi väikestes, kuid piisavates kogustes, pidevalt terve elu käigus. See tuleb tunnistada kohustuslikuks ning lahutamatuks päeva toitumise ratsiooni osaks.

Joodi puudulikkus.

Joodi puudulikkus tekitab ainevahetuse tõsiseid häireid, aitab kaasa hüpertüreoosi arenemisele ning immuunsuse vähenemisele. Joodi vajavad ka loomad, mitte ainult inimesed. See on üks kilpnäärme hormoonide koostisosadest. Selle elutähtsa mikroelemendi puudus on paljude haiguste varjatud põhjuseks. Neid haigusi kutsutakse joodidefitsiidist tulenevateks.

Jodeeritud soola ning farmakoloogiliste preparaatide jood esineb tihti erinevates keemilistes seostes, mida organism peaaegu ei omasta ning mis on organismist halvasti eemalduvad. 
Ainult hormooni kaltsitoniin mõju all omastab meie organism kaltsiumi, mida on närvi- ning luukoe taastumiseks vaja. Kaltsitoniini toodab kilpnääre. Kaltsiumi defitsiit organismis põhjustab kasvu aeglustumist, hammaste lagunemist, nõrgamõistuslikkust. Kaltsiumi tarbimine joodipuudulikkuse tingimustes viib kaltsiumi ladestumiseni veresoonte seintele ja seinte kõvenemiseni ning edaspidi veresoonte sulgumiseni. See juba tähendab insulti või infarkti, millest tuleb pool inimeste surmajuhtumeid ning suurem osa nendest inimestest olid oma õitseeas. 
Elu jooksul toimub kõikide organite ning kudede (s.h. ka luukoe) uuenemine. Koos organismi poolt hüljatud rakkudega viiakse ka kaltsium kudedest välja. Uuesti tekkiv luukude muutub õhemaks ning tulemuseks saame me osteoporoosi: luud muutuvad nii õhemateks ning rabedamateks, et nad lähevad katki juba kehakaalu tõttu.

Kaltsiumi defitsiit närvikoes:

- silmanägemine ja kuulmine vähenevad; 
- puudub liigutuste koordinatsioon;
- psüühilised häired;
- nõrgamõistuslikkus.

Organismi kogunenud mitteomastatud kaltsium:

- viib selgroo lupjumiseni;
- viib selleni, et jalgades tekivad kannused;
- viib meie liigeste lupjumiseni;
- sadestub varbaluude vahele, deformeerides pöidla, kutsudes esile selle kõvastumise ning valud kõndimise ajal.

Joodipuudulikkuse pärast tekkivate haiguste ning häirete mittetäielik loetelu:

- struuma, kilpnäärme funktsioonide häired;
- sisesekretsiooninäärmete funktsioonide häired, ka vee-soola vahetuse häired, valkude, lipiitide, süsivesikute vahetuse häired, ainevahetusprotsesside häired;
- arütmia, ateroskleroos, negatiivne mõju südame ja veresoonkonna ning maksa tegevusele;
- kudede moodustamise ja diferentseerumise funktsioonide häired ning ka kudede hapniku tarbimise funktsiooni häired;
- inimese närvisüsteemi, aju, sugunäärme ning piimanäärme töö häired;
- rinna- ning nimmeradikuliit, nõrkus ning valud lihastes;
- aneemia;
- naha, juuste ja küünte välimuse ning omaduste muutumine halva kaltsiumi omastamise korral;
- reproduktiivse funktsiooni häired, viljatus;
- nurisünnitused, surnult sünnitamine, enneagne sünnitamine, toksikoosid raseduse ajal, piimapuudus imetavatel emadel;
- imikute kõrge suremus, kretinism, kurttummus, füüsilisest ning psühhilisest arengust mahajäämine lastel.

Miks on mõnedes piirkondades joodi liiga vähe? Asi on selles, et joodi ühendid lahustuvad kergesti vees. Vihmad ning veevoolud viivad joodi välja merest kaugel olevatest mägede- ning kaljupiirkondadest. Näiteks saartel Jaapanis, mida ümbriseb ookean, on suhteliselt vähe joodi nii õhus, kui ka mullas. Kohalike elanike põhitoiduks on aga mereannid, millest nad saavad vajaliku joodi koguse. Taiwani elanikud aga traditsiooniliselt ei söö meretooteid ning just neil tihti esineb hüpertüreoos. Isegi joogivee jodeerimine ei aita haigestumuse alandamist. Poolas Tatra mägede piirkonnas on ka kunagi olnud tuntav joodipuudus (15,5% elanikest olid hüpertüreoosiga haiged). Statistika järgi on 99% Venemaa elanikest “latentse hüpotüreoosiga” haiged, see hõlmab ka Ukrainat, Türgit ning Balti riike. Just kilpnäärme hormoonide nõrga töötamisega on seotud kroonilise väsimuse sündroom, kalduvus tursetele kehal (eriti külmas ja niiskes kliimas), healoomuliste ning pahaloomuliste kasvajate teke. Vältimatu on maksa talitluse stagnatsioon. Sellest tulevad krooniliste sapipõiepõletike areng, sapikivitõve arenemine, kolesterooli ja süsivesinike vahetuse häired. Uuringud näitavad, et inimestel, kes elavad joodivaestes piirkondades, on intelligentsuse koefitsient (IQ) 10-15 punkti madalam, kui neil, kes elavad joodirohketes piirkondades. Situatsioon muutub keeruliseks ka seetõttu, et joodipuudulikkust on raske tuvastada, sellel puuduvad spetsiifilised tunnused. Joodipuudulikkuse sümptomiteks on – nõrkus, mälu ning tähelepanelikkuse halvenemine, reproduktiivse funktsiooni häired (viljatus, nurisünnitus), ülekaalulisus.

Joodidefitsiidi probleem on nii suureks saanud, et WHO ekspertide arvates joodidefitsiidist üle saamine saab sama suureks tervisekaitse võiduks, kui naturaalrõugete ja lastehalvatuse likvideerimine.

2 ese(t)

lehekülje kohta

Tabel  Nimekiri 

Määra langev suund
 • BIOSTIMS Seleen Coral+

  BIOSTIMS Seleen Coral+

  Korallide mineraalidega ja kolloidse hõbega. Uue põlvkonna seleenpreparaat annab uued võimalused seleeni puuduse ennetamiseks tarvitades bioloogilist annust ja täiustatud tarbimisviisi. Uue põlvkonna seleenpreparaatide erilised tunnused: • Ei ole analooge turul • Rahvusvaheline akrediteerimine tippkvaliteediga • 10 rahvusvahelist ja ülemaailmet auhindu kvaliteedi eest.
  32,70 €
 • NATURA HOUSE Iodokel

  NATURA HOUSE Iodokel

  Merevetikad kapslites
  10,74 €

2 ese(t)

lehekülje kohta

Tabel  Nimekiri 

Määra langev suund

Ayurveda in Tallinn, Estonia | Ajurveda (Ajurveeda) Tallinnas, Eestis | Аюрведа в Таллинне, Эстония
Interval OÜ, Tuulemäe 5 - 307a, 11411 Tallinn, Estonia. Tel. +372 600 1615. http://www.interval.ee - shop{a}interval.eeAddMe